XXII Międzygminny Przegląd Grup Kolędniczych - GOK

XXII Międzygminny Przegląd Grup Kolędniczych

Wydarzenia 2016

W dniu 17.12.2016r. odbył się dwudniowy XXII MIĘDZYGMINNY PRZEGLĄD GRUP KOLĘDNICZYCH „Pastorałka 2016”organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury Oleśnica.

W konkursie uczestniczyły 24 zespoły, a wśród nich młodzieżowa  grupa wokalno-instrumentalna "ALE DYM" z Gminnego Ośrodka Kultury w Dziadowej Kłodzie, pod kierownictwem p. Agnieszki Zwiernik i p. Zdzisława Konefał. Zespół na konkursie wykonał dwie kolędy we własnych aranżacjach: „Jingle bells” – w rytmach reggae i „Przybieżeli do Betlejem”- na rockową nutę.

W tym roku w jury zasiedli:
Maria Byzia (artystka, muzyk, zawodowa wokalistka, animator kultury)
Jarosława Prus (zawodowa wokalistka, muzyk, pedagog, animator kultury)
Andrzej Kozłowski (aktor mim, pedagog, animator kultury)

Jury wyłoniło pięciu finalistów, w tym zespół „Ale Dym” i jedenastu laureatów.

Następnego dna odbył się koncert finałowy, na którym wystąpili wszyscy laureaci. Jego ostatnim punktem było uroczyste odczytanie werdyktu oraz wręczenie dyplomów i nagród ufundowanych przez sponsorów.
Zespół „Ale Dym” otrzymał wyróżnienie z rąk Jury i Wójta Gminy Oleśnica p. Marcina Kasiny , które było pięknym zwieńczeniem pracowitego roku dla naszej młodzieży.