Wyjazd do ZOO Opole - GOK

Szukaj
Licznik wizyt na stronę
Idź do spisu treści

Menu główne:

Wyjazd do ZOO Opole

Wydarzenia 2010

W dniu 25.08.2010 Gminny Ośrodek Kultury w Dziadowej Kłodzie zorganizował wyjazd dla dzieci i młodzieży do opolskiego ZOO. W wyjeździe uczestniczyły 54 osoby. Wyruszyliśmy o godz.8.30, na miejscu byliśmy o godz.10.20 i rozpoczęliśmy zwiedzanie.
ZOO Opole jest unikalnym zoo w centrum Opola na południu Polski i jest jednym z najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych Województwa Opolskiego. Opolski ogród zoologiczny obecnie zajmuje powierzchnię 20 ha. Znajduje się w nim około 950 zwierząt reprezentujących prawie 230 gatunków, w tym jedyne w Polsce goryle oraz uchatki kalifornijskie. ZOO chce pokazać swoim gościom nie tylko same zwierzęta, ale również warunki, w których te zwierzęta żyją na wolności. Najciekawsze tam są pawilony ,gibonów, lemurów, goryli, jaguarów, gepardów, wydr, pum, żyraf i wielbłądów.
W królestwie ptaków najbardziej interesujące są: strusie, emu, bociany białe, sępy, kondor wielki, papugi
W zaciemnionym pawilonie bezkręgowców podziwialiśmy: skorpiony, stonogi olbrzymie, szarańczę migrującą i szarańczę pustynną, oraz przeróżne rodzaje pająków.
Dla dzieci największą atrakcją była wyspa lemurów, gdzie można pospacerować wśród skaczących po drzewach i alejkach małpiatek ,jak również Mini ZOO gdzie mogły głaskać i karmić różne przezabawne zwierzątka.
Na terenie ogrodu znajduje się kilka placów zabaw, obok których dzieci nie mogły przejść obojętnie.
Po wyczerpującym spacerze udaliśmy się na treściwy obiad, po którym wyruszyliśmy w drogę powrotną do Dziadowej Kłody.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego