Wycieczka do ZOO w Opolu - GOK

Wycieczka do ZOO w Opolu

Wydarzenia 2017

Wielopokoleniowa wycieczka do Opola

W dniu 22.08.2017 Gminny Ośrodek Kultury w Dziadowej Kłodzie zorganizował wielopokoleniowy, rodzinny wyjazd do opolskiego ZOO. W wyjeździe uczestniczyło 40 osób . Najmłodszy uczestnik wycieczki miał na imię Alan i miał 9 miesięcy.
ZOO Opole jest unikalnym zoo w centrum Opola na południu Polski i jest jednym z najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych Województwa Opolskiego. Opolski ogród zoologiczny obecnie zajmuje powierzchnię około 30 ha. Znajduje się w nim około 1424 zwierząt reprezentujących prawie 293 gatunków, w tym jedyne w Polsce goryle oraz uchatki kalifornijskie. ZOO chce pokazać swoim gościom nie tylko same zwierzęta, ale również warunki, w których te zwierzęta żyją na wolności. Najciekawsze tam są pawilony ,gibonów, lemurów, goryli, jaguarów, gepardów, wydr, pum, żyraf i wielbłądów.
W królestwie ptaków najbardziej interesujące były : strusie, emu, bociany białe, sępy, kondor wielki, papugi . Następnym punktem wycieczki było karmienie goryli, które sprawiło dzieciom wiele frajdy.
Po wyczerpującym spacerze udaliśmy się na treściwy obiad, po którym wyruszyliśmy w drogę wiodącą do uchatek, gdzie grupa podziwiała trening medyczny.
Po całodziennych atrakcjach wróciliśmy do swoich domów zmęczeni spacerowaniem, ale na szczęście cali i zdrowi.
Organizatorzy serdecznie dziękują uczestnikom wycieczki ze skorzystania z oferty Gminnego Ośrodka Kultury w Dziadowej Kłodzie.