Wycieczka do ZOO do Opola - GOK

Wycieczka do ZOO do Opola

Wydarzenia 2015

Wielopokoleniowa wycieczka do Opola

W dniu 22.07.2015 Gminny Ośrodek Kultury w Dziadowej Kłodzie zorganizował wielopokoleniowy, rodzinny wyjazd do opolskiego ZOO, połączonego z rejsem statkiem „Opolanin”. W wyjeździe uczestniczyły 54 osoby. Wyruszyliśmy o godz.8.30, na miejscu byliśmy o godz.10.20 i rozpoczęliśmy zwiedzanie wspólnie z dwoma przewodnikami.
ZOO Opole jest unikalnym zoo w centrum Opola na południu Polski i jest jednym z najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych Województwa Opolskiego. Opolski ogród zoologiczny obecnie zajmuje powierzchnię około 30 ha. Znajduje się w nim około 1424 zwierząt reprezentujących prawie 293 gatunków, w tym jedyne w Polsce goryle oraz uchatki kalifornijskie. ZOO chce pokazać swoim gościom nie tylko same zwierzęta, ale również warunki, w których te zwierzęta żyją na wolności. Najciekawsze tam są pawilony ,gibonów, lemurów, goryli, jaguarów, gepardów, wydr, pum, żyraf i wielbłądów.

W królestwie ptaków najbardziej interesujące są: strusie, emu, bociany białe, sępy, kondor wielki, papugi
W zaciemnionym pawilonie bezkręgowców podziwialiśmy: skorpiony, stonogi olbrzymie, szarańczę migrującą i szarańczę pustynną, oraz przeróżne rodzaje pająków.
Dla dzieci największą atrakcją była wyspa lemurów, gdzie można pospacerować wśród skaczących po drzewach i alejkach małpiatek.

Po wyczerpującym spacerze udaliśmy się na treściwy obiad, po którym wyruszyliśmy w drogę wiodącą do przystani, by rozpocząć godzinny rejs statkiem „Opolanin”.
O godzinie 14.00 weszliśmy na pokład, po którym mogliśmy swobodnie poruszać się, tj. część uczestników odpoczywała w dolnej, kawiarnianej części pokładu, gdzie można było w spokoju wypić kawę, lub zimne napoje, pozostała część grupy, to miłośnicy słońca , którzy wypoczywali na górnej części pokładu, podziwiając piękne krajobrazy Opola i rzeki Odry. Najmłodsi uczestnicy rejsu zostali zaproszeni przez Kapitana statku do przejęcia prawie 100 letniego steru, pod czujnym okiem Kapitana. Młodzi marynarze nie mogli nacieszyć się tą niespodzianką.

Po całodziennych atrakcjach wróciliśmy do swoich domów zmęczeni prażącym słońcem, ale na szczęście cali i zdrowi.
Organizatorzy serdecznie dziękują uczestnikom wycieczki ze skorzystania z oferty Gminnego Ośrodka Kultury w Dziadowej Kłodzie.