Wycieczka do kina i na wystawę LEGO - GOK

Szukaj
Licznik wizyt na stronę
Idź do spisu treści

Menu główne:

Wycieczka do kina i na wystawę LEGO

Wydarzenia 2016

W dniu 10.02.2016r. w ramach ferii 2016’ Gminny Ośrodek Kultury w Dziadowej Kłodzie zorganizował wycieczkę dla 48 osobowej grupy dzieci i młodzieży do Wrocławia. Pierwszym punktem wyjazdu był seans w kinie Cinema City „Misiek w Nowym Jorku”, który opowiadał o historii niedźwiedzia polarnego, wyruszającego do Nowego Jorku, by zniechęcić bogatego biznesmena do zasiedlania Arktyki.
Drugą atrakcją wycieczki było zwiedzanie wystawy klocków LEGO na stadionie Wrocław. Uczestnicy podziwiali eksponaty prezentujące  postacie, miejsca, a także wydarzenia znane z bajek czy filmów, jak również sceny historyczne oraz najsłynniejsze budowle zabytkowe  i współczesne. Niezapomniane wrażenia zapewniały makiety kolejowe z jeżdżącymi pociągami z klocków LEGO i ogromne wesołe miasteczko. Wśród eksponatów ciekawą serią były zaprogramowane roboty, które reagowały np. na ruch oraz seria LEGO Technic. Po zwiedzaniu przyszła pora na zabawę w strefie Fun Park, gdzie odbywało się istne szaleństwo! Młodzi budowniczy mogli skorzystać z : zabaw Duplo, zabaw klockami Lego, przestrzeni do tworzenia konstrukcji z ogromnych klocków, gier komputerowych, ściany do pisania klockami i wielu innych atrakcji. Ponadto dzieci, które własnoręcznie wybudowały pojazdy mogły przetestować je na specjalnie przygotowanych torach zjazdowych, a wytrzymałość budowli sprawdzić na platformie wibracyjnej. Dodatkową atrakcją wystawy jest kino edukacyjne, w którym dzieci oglądały filmy prezentujące świat nauki przez pryzmat klocków Lego.
Po zakończonym szaleństwie wszyscy zmęczeni po całym dniu wrażeń wrócili bezpiecznie do swoich domów.
Pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom wyjazdu, natomiast rodzicom- za okazaną pomoc podczas wycieczki.


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego