WOŚP 2014 - GOK

Szukaj
Licznik wizyt na stronę
Idź do spisu treści

Menu główne:

WOŚP 2014

Wydarzenia 2014

Pobili swój rekord!


Sztab Gminnego Ośrodka Kultury i Zespołu Szkół w Dziadowej Kłodzie wspólnie grał dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy12.01.2014 i składał się z trzydziestu wolontariuszy.
W Hali Sportowej, przy Zespole Szkół odbył się XXII Finał, podczas którego udało się zgromadzić kwotę:14.309,21 zł!, tym samym pobijając swój zeszłoroczny rekord (12.101,03 zł)
Podczas imprezy można było skorzystać z „wymienianki”, „pchlego targu”, rozgrzać się gorącą herbatą i kawą, skorzystać z opieki dla najmłodszych, spróbować domowych wypieków cukierniczych, przygotowanych przez rodziców. Wszystkie te stoiska sprawnie obsługiwane były przez pracowników Zespołu Szkół i wolontariuszy. Nie zabrakło również mini studia tatuażu, które zręcznie wykonywały wolontariuszki a zarazem uczennice z Gimnazjum w Dziadowej Kłodzie. Niemałym powodzeniem cieszył się salonik fryzjerski p. Katarzyny Nowickiej, która przez ponad cztery godziny bez wytchnienia układała piękne fryzury wszystkim zainteresowanym. Dużym zainteresowaniem cieszyła się sprzedaż ziaren dyni olbrzymiej, ofiarowanej przez p. Adama Binek, mieszkaniec Stradomi Wierzchniej.
W trakcie trwania imprezy odbywały się aukcje gadżetów przysłanych ze Sztabu Głównego WOŚP, jak również cenniejszych rzeczy ofiarowanych przez naszych darczyńców. Sprzedaż przeprowadzona została jak zwykle z wielkimi emocjami, która przeszła nasze najśmielsze oczekiwania.
Do najciekawszych licytacji należały:
Zegar ścienny WOŚP-700 zł, koszulka WOŚP- 500 zł., ogromna maskotka misia ubrana w koszulkę WOŚP- 500 zł (którą po zakupie przekazano dla Publicznego Przedszkola w Dziadowej Kł.), koszulka WOŚP- 300 zł, jeden z obrazów przekazany przez gimnazjum- 150 zł, obraz namalowany przez p. Wiesława Kowalczyka- 270 zł.(który po zakupie przekazano konkurentowi w tej właśnie licytacji), trening karate- 400 zł. Licytowano tort, (który tradycyjnie już) przekazano wolontariuszom. Łączna kwota z aukcji, to około: 4900 zł.
XXII Finał WOŚP, oraz pełną emocji aukcję wspólnie sprawnie przeprowadzili: Krzysztof Kazimierczak- Kier. GOK a zarazem Szef Sztabu i Robert Fryt z Zespołu Szkół.
Program imprezy był różnorodny, dlatego każdy mógł znaleźć coś dla siebie.
Na początku wystąpiły dzieci z Publicznego przedszkola z występami tematycznie związanymi z WOŚP, następnie swoje umiejętności taneczne zaprezentowały grupy taneczne: „ Ryzykanci”, „Giganci” z PCEiK Oleśnica, oraz grupy taneczne z GOK Dziadowa Kłoda , pod kier. p. Jadwigi, Karoliny i Michała Kalcowskich (który również wykonał swoją niesamowitą solówkę taneczną).
Kolejnym punktem programu były jasełka wystawione przez uczniów Zespołu Szkół, oraz pokaz umiejętności muzycznych w wykonaniu Macieja Koćwina, który zaprezentował kolędę na skrzypcach w swoim solowym występie. Następnie odbył się pokaz karate w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Dziadowej Kł., po którym wystąpił zespół „Caruso” z największymi przebojami rockowymi, zagranymi i zaśpiewanymi live. Występ ten przepleciony został iskrzącym i barwnym pokazem barmańskim w wykonaniu Agencji :”Relax Flair” p. Pawła Troski z Słupi.
Kulminacyjnym punktem programy było „światełko do nieba”, którym zakończono XXII Finał WOŚP.
Tradycyjnie, grała z nami Ochotnicza Straż Pożarna z  Dziadowej Kłody, która czuwała nad bezpieczeństwem wolontariuszy, gości,  jak również nad całością imprezy.

O oprawę muzyczną, nagłośnienie i oświetlenie , Tradycyjnie i niezawodnie zadbał p. Tomasz Dynowski, właściciel Agencji Muzyczno- Rozrywkowej „D’NOL SOUND SYSTEM z Dziadowej Kłody.
Lista Wolontariuszy:
Krzysztof Kazimierczak, Justyn Balsam, Oliwia Cabanek, Damian Czarnasiak, Agata Franczyk, Sandra Gregorczyk, Karol Grieger, Jakub Grygiel, Agata Kazimierczak, Jakub Kikut, Wiktoria Kleszcz, Maciej Koćwin, Norbert Wróbel, Marta Kosmala, Patryk Kozikowski, Jakub Krawczyk, Kacper Krowiarz, Wiktoria Kubicka, Daria Morka, Klaudia Morka, Zofia Nowak, Katarzyna Nowicka, Kacper Peśla, Anita Pietrzykowska, Emil Piórkowski, Natalia Plefko, Marlena Pyka, Zuzanna Rynio, Martyna Snopek, Sara Śliwińska.

Skład Komisji:
1. Piotr Słotta
2. Malwina Trzcińska
3. Karol Szczyrk
Osoby wspierające Komisję: Małgorzata i Radosław Wdowik i Anita Łata Tasińska.

Wymienianka, pchli targ i aukcja powstały dzięki hojności sponsorów z terenu gminy Dziadowa Kłoda i gminy Syców. Za przychylność i wielkie serce- serdecznie dziękujemy!
Ogromne podziękowania należą się uczestnikom Finału, którzy tak licznie przybyli, wszystkim wykonawcom, którzy bezinteresownie wystąpili na naszej imprezie, wspaniałym dzieciom i młodzieży, która dzielnie wspomagała nas pod każdym względem, jak również członkom Komisji i osobom wspierającym organizację XXII Finału.


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego