WOŚP 2012 - GOK

Szukaj
Licznik wizyt na stronę
Idź do spisu treści

Menu główne:

WOŚP 2012

Wydarzenia 2012

ZAWSZE W PLENERZE, BEZ WZGLĘDU NA POGODĘ!


Jak corocznie przy Gminnym Ośrodku Kultury w Dziadowej Kłodzie powstał Sztab WOŚP, składający się z dwudziestu wolontariuszy. Tradycyjnie, grała z nami młodzież, Liga Obrony Kraju- Zarząd Dziadowa Kłoda, Ochotnicza Straż Pożarna i Rada Sołecka DziadowaKłoda. O oprawę muzyczną, nagłośnienie i oświetlenie zadbał DJ. D’NOL z Dziadowej Kłody, grający na przemian z zespołem „QUEST” z Sycowa.
Dnia 08.01.2012 r odbył się wielki finał na placu GOK. Podczas imprezy można było skorzystać z loterii fantowej (losy po 5 i 10 zł), posmakować pysznego sołtysowego żurku, rozgrzać się gorącą herbatą i kawą, parzona przez wolontariuszy, jak również spróbować wypieków cukierniczych z Piekarni „Farina” z Dziadowej Kłody. Na II piętrze budynku została uruchomiona strzelnica. Zawodnicy strzelali z broni pneumatycznej, pod czujnym okiem członków LOK. Dzielnie walczyli w turnieju o ciekawe nagrody.
Pogoda w tym roku nas nie oszczędziła- siąpił zimny deszcz, ale to nie przeszkadzało, ponieważ energii i pogody ducha dodawali nam mieszkańcy i goście, którzy dość licznie zgromadzili się na placu. Rozgrzewało nas również wielkie ognisko, które, jak zawsze zorganizowali i pilnowali p. Filasowie z Lipki.
O godzinie 19.00 rozpoczęła się walka o kupno gadżetów przysłanych ze Sztabu Głównego WOŚP, jak również cenniejszych rzeczy ofiarowanych przez naszych darczyńców. Sprzedaż przeprowadzona została jak zwykle z wielkimi emocjami przez p. Krzysztofa Kazimierczaka. Sprzedaż przedstawiała się następująco: Koszulka WOŚP 250 zł., apteczka pierwszej pomocy 170 zł, kalendarzyk kieszonkowy 50 zł., książka Jurka Owsiaka +płyta z „Przystanku Woodstock” 100zł., torty z bitej śmietany z cukierni „Valentino”- 170 zł i 150zł. Ten drugi został przekazany naszemu sztabowi, by poczęstować wolontariuszy, 3 szt. obrazków namalowanych przez p. Mirosława Sołtysa ze Stradomi Wierzchniej- 150zł., akwarele p. Wiesława Kowalczyka za ponad 150 zł., zegarek damski ufundowany przez pracownię złotnicza „Brylant” Syców 100 zł, kolacja Walentynowa z kawiarni „Iwona” w Oleśnicy 150 zł., bogata publikacja „Historia lotnictwa w Polsce” 100zł., jak również wiele innych ciekawych gadżetów.
O godz.20.00 w niebo wypuszczono 20 lampionów szczęścia, jako „światełko do nieba”, natomiast dzieci otrzymały zimne ognie.
Loteria fantowa i sprzedaż gadżetów powstała dzięki hojności sponsorów z terenu gminy Dziadowa Kłoda i gminy Syców. Za przychylność i wielkie serce- serdecznie dziękujemy!
Wielkie podziękowania należą się wspaniałej młodzieży, która dzielnie wspomagała naszą imprezę pod każdym względem, jak również członkom Komisji i osobom wspierającym.


ZEBRANA KWOTA: 5500,03 ZŁ. 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego