Wizyta w Domu Dziecka w Bierutowie - GOK

Wizyta w Domu Dziecka w Bierutowie

Wydarzenia 2013

Przedświąteczna wizyta w Domu Dziecka w Bierutowie

W tym roku, z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Dziadowej Kłodzie postanowili zorganizować zbiórkę rzeczową na rzecz dzieci, z Domu Dziecka i Pogotowia Opiekuńczego w Bierutowie.
Mieszkańcy Gminy otwarli się na apel i z chęcią podzielili się upominkami świątecznymi, tym samym pokazując, że nie są obojętni na ludzką krzywdę i , że mają Wielkie Serca.
Zebraliśmy: odzież, bieliznę, obuwie, słodycze, soki, art. papiernicze, kosmetyki  itp.
Cieszy nas fakt, że do akcji dołączyli się również uczniowie kl. VI  „a” Szkoły Podstawowej ze swoją Wychowawczynią. Wypieki cukiernicze podarowała Piekarnia p. Buły z Sycowa, dzięki wyjątkowemu zaangażowaniu się jednego z pracowników (mieszkańca Dziadowej Kłody).
W dniu 19.12.2013 w godzinach popołudniowych pojechaliśmy przekazać wszystkie zebrane upominki dzieciom. Poza podarunkami -odbyło się wspólne kolędowanie przygotowane przez duet Ewy i Krzysztofa  Kazimierczaków. Do kolęd aktywnie włączyły się dzieci, wraz z wychowawcami, którzy wspólnie z nami śpiewały kolędy i pastorałki.
Podczas koncertu przekazaliśmy prezenty od naszych mieszkańców.
Niemałą atrakcją okazało się obdarowanie wszystkich dzieci- skarpetami z imiennym nadrukiem.
Dzieci podczas naszej wizyty traktowały nas, jak swoich najbliższych przyjaciół, co było dla nas niesamowitym zaskoczeniem, oraz wzruszającym przeżyciem. Niejednokrotnie kręciła się łza w oku.
W imieniu dzieci i wychowawców  Domu Dziecka w Bierutowie, jak również pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Dziadowej Kłodzie -przekazujemy  najserdeczniejsze podziękowania za pomoc w zbiórce wszystkim, którzy dołączyli się do Akcji „ Podziel  się Świąteczną Paczką” i życzymy wszystkiego najlepszego na Święta.