Szkolenie z pierwszej pomocy - GOK

Szukaj
Licznik wizyt na stronę
Idź do spisu treści

Menu główne:

Szkolenie z pierwszej pomocy

Wydarzenia 2015

Dnia 13. marca br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Dziadowej Kłodzie odbyło się  szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy. W szkoleniu wzięło udział 25 mieszkańców naszej gminy.  Szkolenie odbyło się w dwóch częściach teoretycznej i praktycznej.
Uczestniczy szkolenia poznali zasady niesienia pomocy w tym obowiązki i uprawnienia prawne z tym związane,  zasady prawidłowego rozpoznania sytuacji niebezpiecznej, sposoby zadbania o własne bezpieczeństwo, zasady wezwania służb ratunkowych, a  przede wszystkim mieli okazję  by poćwiczyć na fantomach prowadzenie resuscytacji krążeniowo - oddechowej  u dzieci i dorosłych przy wykorzystaniu defibrylatora (AED)  oraz na specjalnych manekinach udzielić pomocy przy zadławieniu.
Ciekawym uatrakcyjnieniem treningu była możliwość  ciągłego obserwowania skuteczności prowadzonych czynności ratowniczych.
Uczestnicy szkolenia wykazali się dużym zainteresowaniem i aktywnością podczas zajęć .
Co świadczyć może o ich wysokiej świadomości i odpowiedzialności za los osób, które potencjalnie mogą potrzebować kiedyś ich pomocy.
Istotnym elementem szkolenia było  także omówienie zagadnień dotyczących zagrożeń jakie niesie tlenek węgla oraz metod prewencji w tym zakresie.
Szkolenie było bezpłatne i skierowane dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców naszej gminy. Organizatorami szkolenia był GOK oraz firma ATEX BHP & PPOŻ.
Serdecznie dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom szkolenia oraz prowadzącemu
p. Adrianowi Wilczyńskiemu za profesjonalne i bezinteresowne przeprowadzenie szkolenia.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego