Rozpoczęcie sezonu motocyklowego 2018 - GOK

Rozpoczęcie sezonu motocyklowego 2018

Wydarzenia 2018

W dniu 15.04.2018 tradycyjnie na placu Gminnego Ośrodka Kultury w Dziadowej Kłodzie rozpoczął się sezon motocyklowy, który tradycyjnie rozpoczęła msza polowa w intencji motocyklistów, którą odprawił motocyklista, ksiądz Marcin ze Skalmierzyc . Stawiły się grupy z Dziadowej Kłody, Sycowa, Twardogóry, Namysłowa, Kępna, Wrocławia, Strzelina, Sobótki, Jedliny Zdrój, Kalisza i nie tylko.
Przybyłych motocyklistów i sympatyków, w imieniu organizatorów przywitał Komandor Grupy Kardan p. Władysław Tokarski i Kierownik GOK p. Krzysztof Kazimierczak, oraz przewodniczący Rady Gminy Dziadowa Kłoda p. Grzegorz Otfinowski.  Impreza miała charakter rodzinnego pikniku podczas którego zorganizowano liczne konkursy dla przybyłych motocyklistów.
Pierwszą konkurencją był wybór najpiękniejszej maszyny, którą okazał się Honda Gold Wing należący do p. Marcina Szcześniaka z Idzikowic. Kolejną konkurencją był wybór "moto weterana szos". Pierwsze miejsce przypadło p. Jarosławowi Świątkowi, właścicielowi motocykla marki Junaka. Następnie wybierano „motocyklistę weterana szos” tytuł ten przyznano Józefowi Dymek (ur.1949r.)  z Namysłowa. Motocyklistą, który przebył najdłuższą pracę na Rozpoczęcie Sezonu okazał się Dariusz Staniszczak z Jedliny Zdrój (przejechał 160km). Nagrodzone zostały rodziny czynnie uprawiające turystykę sportową – wyróżnieni zostali Janina i Ryszard Powąska z Miłowic, Barbara i Sergiusz z Namysłowa, Irena i Ryszard Szymanek z Gronowic, Tadeusz, Łukasz i Bartłomiej Wasiak z Idzikowic, Irena i Władysław Tokarscy z Dziadowej Kłody.
Nagrody ufundowane przez Grupę Motocyklową „Kardan” z Dziadowej Kłody wręczyli Komandor Grupy Kardan, Wójt Gminy Dziadowa Kłoda, oraz przewodniczący Rady Gminy Dziadowa Kłoda. O oprawę muzyczną, nagłośnieniową i sprawne przeprowadzenie imprezy zadbali pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Dziadowej Kłodzie