Rozpoczęcie sezonu motocyklowego - GOK

Rozpoczęcie sezonu motocyklowego

Wydarzenia 2014

W dniu 13.04.2014 (Niedziela Palmowa) tradycyjnie na placu Gminnego Ośrodka Kultury w Dziadowej Kłodzie rozpoczął się sezon motocyklowy, połączony z Jarmarkiem ozdób wielkanocnych, wykonanych przez miejscowych rękodzielników: p. Wiesławę Łata, p. Beatę Niwa, p. Andrzeja Smug oraz uczniów miejscowego Gimnazjum. Rękodzielnicy mięli możliwość zaprezentować m.in. palmy, jaja, zajączki, kurczaczki, koszyczki oraz stroiki wielkanocne. Ten świąteczny wystrój znakomicie wyróżniał się pomiędzy ryczącymi maszynami i skórzanymi kombinezonami przybyłych motocyklistów. Stawiły się grupy z Dziadowej Kłody, Sycowa, Twardogóry, Namysłowa, Kępna, Wrocławia i nie tylko.
Przybyłych gości, w imieniu organizatorów przywitał p. Władysław Tokarski i Kier. GOK p. Krzysztof Kazimierczak, który czuwał nad sprawnym przeprowadzeniem pikniku, wspierany przez p. Tomasza Dynowskiego.
Impreza miała charakter rodzinnego pikniku, podczas którego zorganizowano liczne konkurencje zarówno dla motocyklistów, jak i najmłodszych uczestników.
Pierwszą konkurencją był wybór najpiękniejszej maszyny, którą okazał się Harley - Davidson należący do p. Romy Ambroży. Kolejną konkurencją był wybór "moto weterana szos". Pierwsze miejsce przypadło p. Arkadiuszowi Bober, właścicielowi JAWY 175 z 1955r. Kolejną konkurencją było przeciąganie liny. W tej konkurencji rywalizowały trzy drużyny, dwie wystawione przez GRUPĘ KARDAN oraz jedna ze Stradomi. Walka była zacięta i przyniosła dużo emocji. Ostatecznym zwycięzcą okazała się drużyna z grupy Kardan
Podsumowaniem konkurencji dla motocyklistów było widowiskowe 'palenie gumy", w której  zwyciężył członek Grupy „Kardan”.
Nie zabrakło też konkurencji dla najmłodszych z nagrodami.
Nagrody wręczane podczas konkurencji ufundowała Grupa Motocyklowa „Kardan” z Dziadowej Kłody.