Prace malarskie Wiesława Kowalczyka - GOK

Prace malarskie Wiesława Kowalczyka

Wernisaże i wystawy

Wiesław Kowalczyk

Ur.04.09.1961. w Dziadowej Kłodzie. W roku 1981 ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. W latach 1982-1984 jako pracownik Pracowni Konserwacji Zabytków we Wrocławiu brał udział w konserwacji Panoramy Racławickiej. W 1987 r. podjął pracę jako plastyk w Sycowskim Ośrodku Kultury. Od roku 1990 wspólnie z Danutą i Ryszardem Wójtowiczami prowadzą prace konserwatorskie w Kościele Piotra i Pawła w Nysie. W 1991 r. wyjeżdża na czteroletni kontrakt na Węgry, pracuje przy konserwacji Panoramy Feszty.
Najważniejsze prace konserwatorskie: Rynek Wrocław- stropy renesansowych kamienic, Kaplica Błogosławionego Czesława w Kościele Św. Wojciecha we Wrocławiu, Uniwersytet Wrocławski- Aula Leopoldyna, Klasztor w Henrykowie- ołtarze, Zespół Poklasztorny w Krzeszowie- chór, Kalisz Kościół Jezuitów (malarstwo ścienne, ołtarze)
Wystawy: Trzy wystawy indywidualne w Muzeum Regionalnym w Sycowie. Wystawa zbiorowa w BWA w Ostrowie Wielkopolskim, wystawa zbiorowa Szegd (Węgry), wystawa indywidualna w NOK Namysłów.
W 2006 r. został zaproszony, jako jeden z czterech konserwatorów przez Gettysburg National Battlefield Museum Foundation do współpracy w polsko-amerykańskim zespole. Przez dwa lata pracował przy konserwacji Panoramy obrazującej jedną z bitew o Niepodległość Stanów Zjednoczonych.