Pielgrzymka 2010 - GOK

Szukaj
Licznik wizyt na stronę
Idź do spisu treści

Menu główne:

Pielgrzymka 2010

Wydarzenia 2010

Pielgrzymi w Dziadowej Kłodzie


Dnia 09-08-2010 r. ( poniedziałek) do Dziadowej Kłody przybyła XIX Salezjańska Pielgrzymka Ewangelizacyjna. Dziadowa Kłoda jest 9 przystankiem z noclegami na 14 dniowej trasie pielgrzymowania. Tradycyjnie grupę pielgrzymów przywitał miejscowy ks. proboszcz Tadeusz Siwczyński.
Po zakwaterowaniu i krótkim odpoczynku w domach pielgrzymi spotkali się na placu GOK z mieszkańcami Dziadowej Kłody na ewangelizacji. W międzyczasie tradycyjnie rozegrano mecz piłki siatkowej pomiędzy pielgrzymami i mieszkańcami. Tegoroczna potyczka zakończyła się zwycięstwem drużyny mieszkańców. W trakcie ewangelizacji również bawiono się przy muzyce mechanicznej oraz utworach wykonywanych przez pielgrzymkową grupę muzyczną.
Następnego dnia o godz. 8.30 w miejscowym kościele odprawiono mszę św. z udziałem mieszkańców i pielgrzymów. Pośród pielgrzymów nie zabrakło przedstawicieli władz Gminy Dziadowa Kłoda z Wójtem T. Ziółkowskim i Przewodniczącym Rady Gminy G. Otwinowskim. Wójt serdecznie przywitał wszystkich pielgrzymów i tradycyjnie przekazał skromny upominek od mieszkańców i władz Gminy. Opiekun pielgrzymów ksiądz L. Zioła bardzo serdecznie podziękował mieszkańcom i gospodarzom Gminy za coroczne przyjmowanie i otaczanie opieką młodych pielgrzymów jak również za wszystkie dary materialne. Zapewnił, że pielgrzymi w swych intencjach i modlitwach w drodze i przed Jasnogórską Panią nie zapominają o dobrodziejach z naszej Gminy. Pożegnanie pielgrzymów odbyło się na placu GOK na który przybyły pozostałe grupy pielgrzymów. Podczas krótkiego odpoczynku pielgrzymi mogli się posilić ciepłymi drożdżowymi bułeczkami z miejscowej piekarni oraz ciepłymi napojami. W radosnym nastroju z uśmiechem na ustach ruszyła ok. 350 osobowa pielgrzymka w dalszą drogę, aby 14-08-2010r. ( sobota ) ok. godz.11.00 dotrzeć na Jasną Górę.


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego