Nord Walk - GOK

Szukaj
Licznik wizyt na stronę
Idź do spisu treści

Menu główne:

Nord Walk

Wydarzenia 2011

16 kwietnia w godzinach porannych kilka odważnych kobiet zrobiło "krok w przód", uczestniczyły one w treningu Nordic Walking, którego organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury. Profesjonalne szkolenie zostało przeprowadzone pod okiem fachowca.

Zajęcia rozpoczęły się na terenie Gminnego Ośrodka Kultury, oczywiście rozgrzewką, przygotowującą organizmy do wysiłku fizycznego. W dalszej części wszystkie panie dzielnie wykonywały zalecane ćwiczenia nauczające techniki chodzenia. W celu doskonalenia umiejętności grupa wyruszyła w teren.

Panie od razu podzieliły się na podgrupy o zróżnicowanym poziomie intensywności. Nordic Walking jest niezwykle towarzyski a więc i nie zabrakło pogawędek w trakcie marszu. " Marsz z kijkami" stał się dla pań bardziej efektywny, poprzez poprawę techniki chodzenia. Przejście ulicami Dziadowej Kłody stało się niezwykłą promocją tejże formy aktywności fizycznej, coraz bardziej popularnej w Polsce.

Zajęcia miały również charakter treningu zdrowotnego dla Pań, poprzez zwiększenie poziomu wydolności, wytrzymałości tlenowej, kształtowania siły, gibkości.

NW przeznaczony jest dla każdej grupy wiekowej, jest bezpieczny i łatwy do opanowania oraz ( co ważne) efektywnie uprawiany angażuje nawet do 90 % mięśni (czyli ponad 600).
Zajęcia zakończyły się ćwiczeniami oddechowymi oraz krótkim podsumowaniem.
Każda z pań uczestniczących w zajęciach głębiej poznała samą technikę chodzenia oraz skorzysta z cennych uwag i wskazówek.

Szkolenie, przeprowadzone w dniu 16.04.2011 nie musi być ostatnim !!!!!

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego