Koncert zespołu Zbrucz - GOK

Szukaj
Licznik wizyt na stronę
Idź do spisu treści

Menu główne:

Koncert zespołu Zbrucz

Wydarzenia 2012

Świąteczny koncert zespołu „Zbrucz”


Dnia 15 grudnia 2012r. ( sobota ) o godz. 16 w hali widowiskowo-sportowej w Dziadowej Kłodzie odbył się świąteczny koncert ukraińskiego zespołu „ZBRUCZ” z Tarnopola.

Zbrucz - rzeka w zachodniej Ukrainie, dopływ Dniestru, płynie w głębokim jarze. Źródła rzeki znajdują się na Wołyniu. Nad rzeką leżą: Podwołoczyska, Wołoczyska, Skała Podolska. Niegdyś stanowiła rzekę , wyznaczała od 1772 do 1793 roku granicę pomiędzy I Rzecząpospolitą i Austrią, od 1793 do 1809 oraz od 1815 do 1914 między Rosją a Austrią, a w latach 1921- między II Rzecząpospolitą a Związkiem Radzieckim.
U ujścia Zbrucza do Dniestru z polecenia Jana III Sobieskiego zbudowano Okopy Świętej Trójcy – znane z dramatu Zygmunta Krasińskiego pt. Nie-Boska komedia.

W zespole wystąpili ubrani w tradycyjne ukraińskie stroje ludowe muzycy instrumentaliści oraz śpiewacy soliści. W programie koncertu były min. słynne przeboje muzyki ukraińskiej i polskiej przy akompaniamencie klasycznych instrumentów ludowych. Można było zaobserwować wysoką jakość i profesjonalizm - zespół pochwalić się może bogatym doświadczeniem muzyczno-artystycznym. Zespół koncertuje po całej Europie. Dla osób lubiących folklor i otwartych na kulturę ludową naszych 'braci' ze Wschodu był to niezwykle interesujący pokaz. Wszystkim tym, którzy zaszczycili koncert swoją obecnością dziękujemy i można było zauważyć, że wszyscy dobrze się bawili.

Organizatorami koncertu byli Rada Gminy, Gminny Ośrodek Kultury i Zespół Szkół Dziadowa Kłoda.


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego