Koncert Ukraińsko-Polski w Dziadowej Kłodzie - GOK

Koncert Ukraińsko-Polski w Dziadowej Kłodzie

Wydarzenia 2018

W dniu 02.02.2018 w sali gimnastycznej w Gimnazjum w Dziadowej Kłodzie odbył się koncert ukraińsko-polskich kolęd w wykonaniu ukraińskich zespołów: „Czerwona Kalina”, jak również „Zbrucz”z Tarnopola. Polskie kolędy natomiast zaprezentował nasz rodzimy zespół „Radzowiczanie”. Organizatorami koncertu byli: Gminny Ośrodek Kultury i Gimnazjum w Dziadowej Kłodzie, wspierani prze z lokalną pizzerię „Etna”, Radę sołecką wsi Radzowice i firmę „InstalGRUNT”. Zespoły z Ukrainy występują w Polsce w celu zebrania środków pieniężnych na wsparcie dzieci rodziców, którzy walczą na wojnie w Donbasie. Podczas wielobarwnego koncertu zespoły z Tarnopola zaprezentowały folklor Ukrainy, ludowe tańce, śpiewy i ludowe – góralskie instrumenty, a zespół Radzowiczanie pięknie wyśpiewał polskie kolędy i pastorałki.