Koncert kolęd - GOK

Szukaj
Licznik wizyt na stronę
Idź do spisu treści

Menu główne:

Koncert kolęd

Wydarzenia 2012

Dnia 29.01.2012 odbył się koncert kolęd i pastorałek, zorganizowany z okazji „Dnia Babci i Dziadka” w Kościele Parafialnym w Dziadowej Kłodzie. Organizatorem byli: Gminny Ośrodek Kultury, zespół „Radzowiczanie” i Proboszcz parafii Dziadowa Kłoda.

O godzinie 16.00 Kierownik GOK, wraz z Proboszczem powitali uczestników koncertu i przybyłych gości.

Koncert rozpoczęto występem grupy muzyczno- wokalnej z GOK, szlifowanej pod okiem p. Andrzeja Moskwy. Zespół wystąpił w składzie:

Gitara akustyczna: Andrzej Moskwa, Justyna Łebzuch, Kacper Piórkowski, Robert Henrykowski, Klaudia Lorekbasowa: Agata Kazimierczakperkusyjne: Łukasz Leszczynaustna: Witold Ryniołki: Zuzanna RynioAleksandra Potoniec i wspierająco: Krzysztof Kazimierczak

Najmłodszy stażem zespół otrzymał gromkie brawa za swój udany występ.
Tuż po najmłodszych wystąpił lokalny zespół „Radzowiczanie” przy akompaniamencie akordeonu. Zespół działa przy GOK Dziadowa Kłoda pod kierownictwem p. Andrzeja Kokotta i p. Krystyny Łach. Grupa zaprezentowała tradycyjne kolędy i pastorałki w nowych aranżacjach, przygotowane na tą okazję. Tu również widownia nie pozostała obojętna. Zespół otrzymał najlepszą nagrodę- brawa.

Uwieńczeniem niedzielnego koncertu był gościnny występ najliczniejszego zespołu „Perzowianie” z Perzowa, działającego przy GOK Perzów. Kierownikiem zespołu jest p. Grzegorz Górecki, grający na akordeonie, którego na skrzypcach wspiera Walery Kłodnicki. Goście zostali ciepło przyjęci przez widownię i organizatorów, którzy wręczyli na ręce kierownika zespołu- skromny upominek w podziękowaniu za piękny występ i wsparcie naszej imprezy.
Koncert zaszczycili goście z Oławy, dzięki którym zespół „Radzowiczanie” miał okazję uczestniczyć w III Podhajeckiej Pielgrzymce na Ukrainę. Nie zabrakło również władz naszej gminy w osobach: Wójta, Przewodniczącego i Wiceprzewodniczącego Rady Gminy.
Wszyscy artyści otrzymali pamiątkowe podziękowania. Na koniec odbyło się spotkanie integracyjne, na którym serwowano kawę, herbatę i słodkości.

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego