Koncert Śpiewamy dla Mamy - GOK

Szukaj
Licznik wizyt na stronę
Idź do spisu treści

Menu główne:

Koncert Śpiewamy dla Mamy

Wydarzenia 2016

Dnia 30 maja 2016r na sali w Gimnazjum w Dziadowej Kłodzie odbył się zorganizowany wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury koncert „Śpiewamy dla Mamy”.
Występy rozpoczęła młodzież gimnazjalna, która zaprezentowała się w części słowno-muzycznej przygotowanej pod opieką pań Agnieszki Piórkowskiej i Justyny Fuchs. Zebraną widownię szczególnie wzruszyła piosenka Violetty Villas „Mamo” wykonana przez uczennicę klasy Ia Karolinę Gawron.
W dalszej części koncertu zaprezentowali się członkowie zespołu  Veseli Halychany (czyli Weseli Galicjanie). Zespół pochodzi z Tarnopola w zachodniej Ukrainie, gdzie na co dzień jego członkowie koncertują w tamtejszej filharmonii. Artyści  muzyką, śpiewem, tańcem i poczuciem humoru oczarowali publiczność. Solistka zespołu Natalia Bojko zachwyciła wykonaniem utworów „Ave Maria” i „Błękitna Chusteczka”
Zespół  zaśpiewał zarówno piosenki zaczerpnięte z bogatego ukraińskiego folkloru, jak i te nieobce uczestnikom polskich zabaw. Wspólnie z widownią wykonali utwory "Szła dzieweczka do laseczka" oraz "Hej, sokoły"
Artyści zaprezentowali również pomysłowe i dowcipne układy taneczne, które  wywoływały na widowni salwy śmiechu.
Po koncercie publiczność mogła zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z gośćmi z Ukrainy,
Organizatorzy imprezy GOK oraz Gimnazjum w Dziadowej Kłodzie serdecznie dziękują sponsorom koncertu: Teresie i Januszowi Łach - firma  EKO-RADOS oraz właścicielom sklepu z materiałami budowlanymi MADAR-BUD z Dziadowej Kłody.


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego