Jarmark Wielkanocnego rękodzieła w Dziadowej Kłodzie - GOK

Jarmark Wielkanocnego rękodzieła w Dziadowej Kłodzie

Wydarzenia 2015

Jarmark Wielkanocnego rękodzieła w Dziadowej Kłodzie

W dniu 29.03.2015r. (niedziela) w Hali sportowej przy Zespole Szkół w Dziadowej Kłodzie odbył się Jarmark Wielkanocny zorganizowany przez Lokalną Grupę Działania Dobra Widawa, Gminny Ośrodek Kultury, Zespół Szkół oraz Gimnazjum w Dziadowej Kłodzie.
Jarmark miał na celu zaprezentowanie dorobku kulturowego związanego z tradycjami wielkanocnymi, a także promocja produktów lokalnych.
Uczestnicy Jarmarku mieli okazję zakupić ozdoby i drobne upominki.

Uroczystość rozpoczęła się powitaniem i zaprezentowaniem wystawców przez  Kier. GOK – Krzysztof Kazimierczaka, który tradycyjnie wcielił się w rolę konferansjera, który sprawnie poprowadził całą imprezę.
Część artystyczna rozpoczęła się występem uczniów Zespołu Szkół Dziadowa Kłoda, którzy wystawili Misterium Paschalne. Kolejnym punktem programu był występ zespołu „Radzowiczanie”, działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury, po którym przyszedł czas na bajkowe przedstawienie w wykonaniu rodziców dzieci grup przedszkolnych z Dziadowej Kłody. Zwieńczeniem części artystycznej był występ młodzieży z miejscowego Gimnazjum z programem słowno- muzycznym”.
Podczas trwania Jarmarku w-ce Wójt Gminy Dziadowa Kłoda  p. Ireny Małecka skierowała słowa podziękowań do organizatorów, wystawców oraz wszystkich występujących na scenie, jednocześnie zapraszając wszystkich uczestników  na kolejne tego typu spotkania.
O profesjonalną obsługę techniczną zadbała Agencja Muzyczno-Rozrywkowa D'nol Sound System- Tomasz Dynowski z Dziadowej Kłody.
Dzieci i młodzież szkolna mogli skorzystać z warsztatów artystycznych prowadzonych przez panie Aleksandrę Sztura i Janinę Bednarską, gdzie własnoręcznie wykonywali ozdoby wielkanocne.
Nie zabrakło również kawiarenki, przygotowanej przez Radę Rodziców ZS, w której serwowano: kawę, herbatę i pyszne domowe wypieki.
Podczas Jarmarku swoje stoiska zaprezentowało 14 wystawców:

1. Beata Niwa ze Ślizowa – rękodzieło i ozdoby wielkanocne
2. Wiesława Łata z Dziadowej Kłody – rękodzieło i ozdoby szydełkowe
3. Karina Hendrykowska, Gronowice – wianki i stroiki wielkanocne,
4. Uczniowie Gimnazjum Dziadowa Kłoda
5. Grupy przedszkolne z Publicznego Przedszkola w Dziadowa Kłodzie
6. Aleksandra Sztura z Radzowic – rękodzieło, obrazy olejne,
7. Jolanta Jarosik z Ostrzeszowa - biżuteria
8. Barbara Maroszek z Sycowa – świece zapachowe
9. Anna Pękalska z Nieciszowa - obrazy olejne,
10. Warsztaty Terapii Zajęciowej w Pisarzowicach – rękodzieło i ozdoby wielkanocne
11. Małgorzata Kryszczyńska z Cieśli – rękodzieło i ozdoby okolicznościowe