Ferie zimowe w GOK 2011 - GOK

Ferie zimowe w GOK 2011

Wydarzenia 2011

Sprawozdanie z pierwszego tygodnia ferii zimowych 2011

W pierwszym dniu ferii odbył się spektakl teatralny pt.”Tolerancja i szacunek”ukazujący przyczyny nietolerancji i sposoby walki z nią. Aby powstrzymać narastanie nienawiści i nietolerancji artyści z Krakowa pokazali młodzieży i dzieciom, że silni ludzie nie poniżają i nie krzywdzą słabszych, lecz pomagają im. Po zakończonym spektaklu dzieci wyszły rozbawione i w pewien sposób pouczone o nietolerancji.
Drugiego dnia odbyły się multimedialne kalambury w Centrum Kształcenia, gdzie dzieci i młodzież chętnie uczestniczyły w potyczkach internetowych. Po zaciętym główkowaniu i równie emocjonującej walce z wirtualnymi przeciwnikami, nasza grupa okazała się najlepsza, za co otrzymali słodkie nagrody.
W trzecim dniu ferii pojechaliśmy do Aqua Parku „Atol” w Oleśnicy. W wyjeździe wzięło udział 20 osób, dla których była to niezwykła przygoda. W wodzie szaleństwom dzieci nie było końca, młodzież natomiast raczyła się basenem sportowym. Wszyscy korzystali z uroków jaccuzi i zjeżdżalni, a zmarzluchy ogrzewały swoje ciała na plaży. Po wodnych zabawach odwiedziliśmy kawiarenkę, w której z apetytem pałaszowaliśmy zapasy z plecaczków, oraz zamówione dania.
W dniu 17.02.2011 odbył się półfinał otwartego turnieju szachowego dla dzieci i młodzieży. W turnieju udział wzięła sama płeć męska. Po zaciętej, aczkolwiek bardzo kulturalnej walce wyłoniono finalistów, którzy o puchar rywalizować będą 24.02.2011r.
W piątkowe popołudnie obyła się inauguracja wernisażu najlepszych prac II edycji Fotokonkursu pn. „Poznaj Skarby Dobrej Widawy”. Aby obejrzeć najlepsze prace przybyło kilkoro dorosłych i grupka młodzieży. Wszyscy przybyli raczyli się kawą, herbatą i słodkościami, słuchając relaksacyjnej muzyki.

W dniu 11.02.2011 odbył się bal karnawałowo -walentynkowy w Szkole Podstawowej w Radzowicach. Organizatorem tej uroczystości była Szkoła i Gminny Ośrodek Kultury w Dziadowej Kłodzie. Pani dyrektor szkoły, wraz z dziećmi zadbała o wystrój korytarza i o dobre humory swoich podopiecznych, zaś oprawą muzyczną zajął się kier. GOK. Również rodzice przyłączyli się do organizacji i przygotowali wspaniałe wypieki, dzięki którym po trudzie pląsów można było się posilić. Dzieci na zabawę przyszły malowniczo przebrane. Wśród uczestników można było dostrzec: cygankę, żołnierza, średniowieczną damę, pszczółkę, panią wiosnę, królewnę, sportowca, kilku dżentelmenów. Mali przebierańcy chętnie brali udział w przeprowadzanych zabawach i konkursach, jak również w tanecznym szaleństwie. Po balu wszyscy zmęczeni, ale z dużą dozą pozytywnej energii rozeszli się do swoich domów.