Dożynki powiatowe w Jenkowicach - GOK

Szukaj
Licznik wizyt na stronę
Idź do spisu treści

Menu główne:

Dożynki powiatowe w Jenkowicach

Wydarzenia 2011

Dnia 04.09.2011 odbyłysię Dożynki Powiatowo – Gminne w podoleśnickich Jenkowicach. Nie mogło tam zabraknąć delegacji z Gminy Dziadowa Kłoda z wieńcem dożynkowym.
Święto Plonów rozpoczęto mszą św. plenerowa. Kolejnym elementem części oficjalnej było wręczenie symboli dożynkowych - bochnów chleba, którymi gospodarze dożynek podzielili się z przedstawicielami samorządów lokalnych powiatu oleśnickiego, w tym z Wójtem Gminy Dziadowa Kłoda.
Następnie posłanka Ewa Wolak po odczytaniu listu sekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Kazimierza Plocke, wspólnie ze starostą wręczyli wyróżnionym rolnikom powiatu oleśnickiego odznaczeniaZasłużony dla Rolnictwa, przyznane przez Ministra Rolnictwa – Marka Sawickiego. Wśród odznaczonych znaleźli się rolnicy z naszej gminy :p. Zbigniew Płuciennik z Lipki i p. Zenon Krzywiński z Radzowic.
Po części oficjalnej rozpoczął się program artystyczny składający się z występówłów ludowych - Grabowianie, Radzowiczanie, Leszczynki, Międzyborzanie, Sycowiacy, pokazów walk rycerskich przygotowanych przez rycerzy z bierutowskiego klubu STER i występów gwiazd: Dzianiego i Buenos Amigos.
Po występach rozstrzygnięto konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy. śród 19 wieńców wyłoniono zwycięską trójkę: pierwsze miejsce: sołectwo Krzeczyn, drugie – Jenkowice, a trzecie Dziadowa Kłoda.
Ciekawostką tej imprezy jest fakt, iż najstarszą uczestniczką była p. Katarzyna, która ma 93 wiosny i trzeba przyznać, że ze szczerym uśmiechem i rumieńcami na twarzy przysłuchiwała się kolejnym występom na scenie.
Podczas trwania dożynek lokalne produkty promowała Lokalna Grupa Działania Dobra Widawa.


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego