Biegi w Dziadowej Kłodzie - GOK

Biegi w Dziadowej Kłodzie

Wydarzenia 2015

W Dziadowej Kłodzie biegali...

W ubiegłą sobotę tj.16 maja br. w Dziadowej Kłodzie odbyła się kolejna edycja biegów terenowych pn.„ Leśnym Duktem” w ramach ogólnopolskiej akcji  Polska Biega.
Organizatorami tegorocznych zawodów był Zespół Szkół  i Gminny Ośrodek Kultury w Dziadowej Kłodzie.
Cała impreza odbywała się w tym roku pod  budynkiem GOK-u w Dziadowej Kłodzie,  natomiast trasa biegła od ulicy Oleśnickiej, drogą gminną  w kierunku Kwaśnych Kątów, stamtąd drogą leśną do wylotu na drogę powiatową nr 1460D.
Udział w biegach mógł wziąć każdy, gdyż trasa została podzielona na różnej długości etapy w zależności od wieku uczestników.;
• maluszki (5,6,7 lat) – ok. 200m
• klasy II-IV szkoły podstawowej -ok. 600m
• klasy V-VI szkoły podstawowej -ok. 1000m
• gimnazjum -ok. 2000m
• kobiety – ok. 4000m
• Open -ok. 10000m
Dziewczęta i chłopcy a także panie i panowie w kategorii Open klasyfikowani byli osobno.
Swój udział zgłosiło 86 zawodników, byli to w większości uczniowie naszych szkół i mieszkańcy gminy. Choć byli także biegacze z  ościennych gmin; Sycowa - reprezentanci
Olimpii Syców i Perzowa.
Trasa biegów  wiodła przez  malownicze pola i lasy naszej miejscowości.
Zwycięzca każdej kategorii otrzymał puchar,osoby zajmujące  lokaty I-V zostały udekorowane medalami i otrzymały dyplomy. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkową plakietkę z biegów.
Puchary  dla uczniów zostały ufundowane przez Dyrektora  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Miłowicach p. Jadwigę Mocek, p.o. Dyrektora Zespołu Szkół w Dziadowej Kłodzie p. Elżbietę Mamczar Mrugała oraz dyrektora Gimnazjum w Dziadowej Kłodzie p. Renatę Kokot.
Panie pobiegły  po Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Dziadowa Kłoda, p. Grzegorza Otwinowskiego natomiast biegacze kategorii Open walczyli o Puchar Wójta Gminy, p. Roberta Fryta.
Gościem honorowym zawodów był medalista olimpijski z Barcelony  pięściarz, p. Wojciech Bartnik. Pan Wojciech ufundował dla najmłodszych zwycięzców miniaturowe rękawice bokserskie, maluszki chętnie ustawiły się do zdjęcia z mistrzem olimpijskim.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się zdjęcia mistrza z autografem, które pan Wojtek rozdawał podczas trwania imprezy.
Kawiarenka prowadzona przez Radę Rodziców ZS w Dziadowej Kłodzie oferowała uczestnikom kawę, herbatę oraz własnoręczne wypieki  a także pajdę swojskiego  chleba ze smalcem i ogórkiem kiszonym. Właśnie ten chleb okazał się być rewelacyjnym posiłkiem regeneracyjnym po wyczerpującym biegu.

Poniżej przedstawiamy klasyfikację w poszczególnych kategoriach:

Maluszki :
Dziewczęta:                                                 Chłopcy:
m. I- Maria Bębenek                                      m. I- Filip Woszczyna
m. II -Maria Prusiewicz                                  m. II- Igor Zielonka
m. III – Anna Prusiewicz                                m. III- Marcel Grygiel

Klasy II-IV:
Dziewczęta:                                                  Chłopcy:
m.I- Samanta Olech                                      m.I- Jakub Filas
m.II -Natalia Kłobutowska                             m. II- Dawid Strózik
m.III- Julia Juszczak                                     m. III- Adrian Cichoń

Klasy V-VI:
Dziewczęta :                                                  Chłopcy:
m. I- Zofia Nowak
 m. I- Filip Baraniak
                                                                       m. II- Piotr Matuizo
Gimnazjum:
Dziewczęta :                                                   Chłopcy:
    m.I- Klaudia Niwa                                                  m. I- Maciej Sobolewski
    m.II- Izabela Juszczak                                           m. II- Dawid Stajszczyk
    m. III- Wiktoria Kubicka                                         m. III- Piotr Tatarata
    m. IV- Patrycja Jabczyk                                         m. IV- Oliwier Kaszyca
    m. V- Sylwia Jabczyk                                             m. V- Szymon Morka

Kobiety:
    m.I- Małgorztaa Strózik

Open:
Kobiety:                                                              Mężczyźni:
 m.I- Paula Łach                                              m.I- Mateusz Hanyż
 m. II- Marlena Ślazyk                                     m. II- Marcin Kowalski
                                                                        m. III- Krzysztof Kopeć
                                                                        m. IV- Przemysław Toraś
                                                                        m. V- Łukasz Kubera

Pamiątkowe statuetki oraz dyplomy otrzymali także:
• Najmłodszy Zawodnik Biegów - Zuzanna Hanyż
• Najstarszy Zawodnik  Kategorii Open– Cezary Młynarz
• Najmłodszy Zawodnik kategorii Open- Piotr Krawczyk, który otrzymał również statuetkę dla Ostatniego Zawodnika, który ukończył bieg w tej kategorii.

Na zakończenie odbyło się losowanie szczęśliwych numerów startowych.  Posiadacze tychże numerów  wzięli udział w losowaniu nagród rzeczowych ufundowanych przez darczyńców, którzy zechcieli wesprzeć tegoroczne biegi.

Za pomoc w sprawnym  i bezpiecznym przeprowadzeniu imprezy sportowej dziękujemy:
• Komendzie Powiatowej Policji w Oleśnicy
• Ochotniczej Straży Pożarnej z Dziadowej Kłody
• Grupie Motocyklowej Kardan z Dziadowej Kłody
• Służbom i Ratownikom Medycznym
• Nadleśnictwu Syców

Organizatorzy bardzo serdecznie dziękują wszystkim instytucjom, osobom prywatnym i wolontariuszom, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili  się do zorganizowania biegów. To dzięki Państwa wsparciu i pomocy impreza ta mogła cieszyć się dużym zainteresowaniem, jak również pozytywnie wpłynąć na promocję sportu i zdrowego stylu życia.