11 listopada 2013 - GOK

11 listopada 2013

Wydarzenia 2013

Dnia 08.11.2013 odbyła się uroczystość upamiętniająca Odzyskanie Niepodległości przez Polskę. W tym dniu świętowano również Światowy Dzień Seniora i Kombatanta. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, która odbyła się w Kościele Parafialnym w Dziadowej Kłodzie, po której nastąpiło  złożenie wieńców pod Obeliskiem Nieznanego Żołnierza.
Następnie podczas uroczystej akademii w Hali Sportowej odbyły się:
• Występy młodzieży z miejscowego Gimnazjum w montażu słowno-muzycznym
• Występ Zespołu Ludowego „Radzowiczanie” z tematycznie związanym repertuarem
• Okolicznościowe wystąpienia: Wójta Gminy Dziadowa Kłoda Tadeusza Ziółkowskiego i Przewodniczącym Rady Gminy Władysława  Koćwina

Uroczystość poprowadził Kierownik Gminnego Ośrodka Kultury Krzysztof Kazimierczak
.
Głównymi organizatorami uroczystości byli: Gimnazjum i Gminny Ośrodek Kultury w Dziadowej Kłodzie
.
Współorganizatorami: Rada Gminy i Urząd Gminy, Gminna Biblioteka Publiczna, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Zespół Szkół w Dziadowej Kłodzie.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania w/w uroczystości.