11 listopada 2010 - GOK

Szukaj
Licznik wizyt na stronę
Idź do spisu treści

Menu główne:

11 listopada 2010

Wydarzenia 2010

W dniu 10.11.2010r. w przeddzień Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości w Gminie Dziadowa Kłoda odbyły się rocznicowe uroczystości w połączeniu z niedawno przypadającym Światowym Dniem Seniora i Kombatanta. W kościele parafialnym w Dziadowej Kłodzie została odprawiona uroczysta msza św. za ojczyznę przez ks. proboszcza T. Siwczyńskiego w asyście ks. dziekana J. Świniarskiego. Po mszy św. złożono wiązanki kwiatów pod grobem Nieznanego Żołnierza i pod Pomnikiem Poległych i Pomordowanych.
W miejscowym Gimnazjum odbyła się jak corocznie uroczysta akademia, która zachwyciła wszystkich zebranych. W swych występach młodzież gimnazjalna wykonała wiele patriotycznych pieśni przeplatanych wierszami i informacjami jak Polska odzyskała niepodległość. Występ gimnazjalistów nagrodzono owacjami na stojąco, gdyż była to przepiękna lekcja historii.
Niepodległościową uroczystość uświetniły również dwa koncerty. Jednym był koncert duetu instrumentalnego „Machowska & Kopietz DUO”, a drugim występ Zespołu Ludowego „Radzowiczanki”.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego